AFAD BAŞKANI MEMİŞ ORDU’DA
giresundangelsin

Ordu’da yağışlar öncesi sıkı tedbirler alındığını aktaran Başkan Memiş, ilk andan itibaren tüm ekipleri ile sahada olan Ordu Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumların çalışmalarını sürdürdüğünü ve hali hazırda teyakkuz halinde olduklarını söyledi. 

Ordu'da hafta sonu aralıklarla yağan sağanak yağış İkizce ve Çaybaşı ilçelerinde sel, heyelan ve hasara neden oldu. Metrekareye yer yer yaklaşık 100 kg yağışın düştüğü İkizce ve Çaybaşı ilçelerinde bazı bölgelerde heyelan, toprak kayması, su baskını ve dere-ırmak taşması olayı meydana geldi. Ordu Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm kurum ve kuruluşların katılımı ile yaşanan olumsuzlukların giderilmesi için çalışmalar aralıksız sürerken yaşanması muhtemel yağışlar için de önlemler arttırıldı.

AFAD BAŞKANI ORDU’YA GELDİ

Özellikle İkizce ve Çaybaşı ilçelerinde etkili olan ve olumsuzluklara yol açan sel sonrası AFAD Başkanı Okay Memiş’te Ordu’ya geldi. İl AFAD Merkezi’nde Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve beraberindekilerle bir araya gelen Memiş, yaşanan sel felaketi ile ilgili bilgiler aldı.

AFAD BAŞKANI MEMİŞ: “ORDU’DA GÜÇLÜ TEDBİRLER ALINDI”

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan AFAD Başkanı Okay Memiş, Ordu’da yağışlar öncesi sıkı tedbirlerin alınarak olumsuzlukların en aza indirildiğini belirtti.

Teyakkuz halinin hala devam ettiğini aktaran ve vatandaşların tüm uyarıları dikkate alması gerektiğini vurgulayan Memiş, şunları kaydetti:

“Dün ve bugün için Samsun ve Ordu illerimizde turuncu alarm verilmişti. Dün Samsun’daydık. Orada herhangi bir can kaybı olmadan bu turuncu alarm atlatılmış oldu. Ordu’da da dün itibar ile sarı ikaz verilmişti. Sayın Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve diğer paydaşlarımız ile Ordu’da güçlü bir tedbir alındığını gördük. 500’ün üzerinde personel ve yaklaşık 250-300 araç parkı ile riskli bölgelerde teyakkuz halinde beklendi. Şu an için Ordu genelinde İkizce ilçesi de dahil olmak üzere büyük bir sorun şimdilik gözükmüyor ama bu durum tedbirleri de hafifleteceğimiz anlamına gelmiyor. Risk ortadan kalkana kadar. İkazlar ortadan kalkana kadar tüm vatandaşlarımızın devlet tarafından verilen tüm uyarılara uymalarını istiyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz dere yataklarından uzak dursunlar. 15 cm’lik debisi olan bir akarsu insanın ayağını yerden kesebiliyor. 35 cm’lik debisi olan bir su ise bir aracın tekerini yerden kesebiliyor. Bu durumlara dikkat edilmediğinde olumsuz durumlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Dolayısıyla lütfen vatandaşlarımız bu uyarılara riayet etsinler. Yeter ki can kaybı olmasın. Bizim amacımız can kaybının önüne geçmek. Maalesef dün Çaybaşı ilçemizde bir can kaybı yaşandı. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu aşırı yağışlarda olumsuzlukları en aza indirmek için tedbirleri alan başta Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tüm paydaşlara teşekkür ediyorum.”

Giresundan Gelsin

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

istetiklagelsin

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 ADS  Adana Demir. 0 0 0 0
2 ANT  Antalyaspor 0 0 0 0
3 HTY  Hatayspor 0 0 0 0
4 BJK  Beşiktaş 0 0 0 0
5 ÇRZ  Ç.Rizespor 0 0 0 0
6 ALNY  Alanyaspor 0 0 0 0
7 EYP  Eyüpspor 0 0 0 0
8 FB  Fenerbahçe 0 0 0 0
9 GS  Galatasaray 0 0 0 0
10 GFK  Gaziantep FK 0 0 0 0
11 GÖZ  Göztepe 0 0 0 0
12 KSM  Kasımpaşa 0 0 0 0
13 KON  Konyaspor 0 0 0 0
14 KYS  Kayserispor 0 0 0 0
15 İBFK  Başakşehir 0 0 0 0
16 SAMS  Samsunspor 0 0 0 0
17 BOD  Bodrum 0 0 0 0
18 SVS  Sivasspor 0 0 0 0
19 TS  Trabzonspor 0 0 0 0

Reklam

makmedya

Giresun Nöbetçi Eczaneler

giresundangelsin
istetiklagelsin

E-Bülten Aboneliği