GG
GG

Bugün yüreğim isyanda… Kalbim kan ağlıyor. Nasıl koruyamadık diyor? Nasıl, nasıl tüm bu olanlara izin verdik. Suçluyor kalbim… Sorumluluk bireyde başlar diyor. Farkındalık yaratmalısınız. İnsanlar, çocuklar, aileler daha bilinçli olmalı, farkındalık yaratmalısınız. Bu yazım daha önce sorumluluğumu yerine getiremediğim canlara ithafen…

Benim çocuğum yok tuzum kuru diyemeyişimden bu yazı… Benim bir çocuğum yok. Bu çocuklar benim değil, ancak acıları içimde, uyurken rüyalarımda, kalbim diyor ki, harekete geç…

Artık insanlar farkında olsunlar. Kendi değerlerini bilsinler. Çocuklarına kendini bilmeyi öğretsinler ve bu sorumluluk hepimizin. Bu dünyada yaşayan herkesin… Ve umarım bir gün bu bilince ulaşırız. TV’ de yayınlanan, sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılan haberlerle sınırlı kalmaz, oralardan uzaklaşınca bu acılar silinmez ve sorumluluk alırız inşallah… Bu yazı da her birimizin sorumluluk alması için…

Dün kendi hesabımda paylaşmıştım. İdam bir çözüm değildir diye… Evet, canımız yanıyor, bunu yapan kişiyi öldürmek istiyoruz. Pedofili (Çocuk istismarı) konusunda uzman değilim. Ancak bu tür olaylar genelde çocuğun tanıdık çevresinde oluyor ve hatta kendinin toplum içerisinde kabul edilemeyeceğini bilen bu insanlar kendilerine toplumda öyle güzel yer ve konum alarak, iyi ve örnek insanlar oluyor ki, gerçek ortaya çıktığında şaşırıp kalıyorsunuz. Genel olarak pedofili izlenimim bu ancak ben sosyolog ya da psikolog değilim. Bu konulara uzaktan bakan, duyan biriyim. Toplumda kabul edilmeyeceklerini bildikleri için kendilerini oldukça iyi gizliyorlar. Çünkü bizler, PEDOFİLİ YAKLAŞIMI OLAN İNSANLARI KABUL ETMİYORUZ. İNSAN DEĞİL, ÖLDÜRELİM DİYORUZ. Onlar da saklanıyorlar. Ve idam da çıkarsanız, bu insanlar gizliliklerine daha çok önem vererek, bu olaylara devam edecekler. Bu yüzden toplumumuzun bu konuda uzmanlarını konuşmaya davet ediyorum. Bu tür insanlara nasıl bir yaklaşım izlenilmeli? Nasıl bu sürecin önüne geçeriz? Çocuklarımızı bu tür olaylardan nasıl koruruz, nasıl toplum olarak bundan daha az etkileniriz? Sorularına cevap versinler.

Bir deprem olduğunda nasıl ki uzmanları ortaya çıkıp konuşuyor ve tv’ de saatlerce yayın yapıyorsa, lütfen TV Genel yayın yönetmenleri bu konuda duyarlılık gösterin ve davet edin bu insanları, çözümleriyle birlikte… Bu bir sorumluluk alıştır. Artık ülkemizin bu konuda aşırı duyarlı davranma zamanı geldi ve geçiyor.

Çocuklarımızın bedenini koruması için hikaye kitapları oluşturuldu. Kaç tane anne ve babada var bilmiyorum, beden farkındalığı yaratmak için, artık kamusal bir spot hazırlamanın vakti geldi de geçiyor da…

Ben Giresun’ da yaşadığım için aynı duyarlılığı Sayın Valim ve Belediye Başkanımızdan da bekliyorum. Bu konuda, çocukların bedeninin farkına varması, ailelerin bilinçlendirilmesi için artık sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çalışmaya geçerek, sorumluluk alma zamanı… Bugün Giresun’ da duymadık diye, bu olaylar yaşanmıyor, başımıza gelmez diye bir şey kabul edilemez.

Sadece kendi ilimden beklemiyorum bunu, Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Meclisimizden, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığından, toplumumuzda tanınmış insanlardan da aynı sorumluluk beklentisi içerisindeyim.

Ülkemizde pedofili sorununa çözüm aramanızı bekliyorum. Mesajım çok net, artık çözüm istiyorum. Ve bu çözüm toplumumuzda ki her bireyin bilinçlendirilerek, sorumluluk almasıyla gelebilir.

Geçmişte Aile Bakanımız gaf yapmışta olabilir bilmiyorum, niyeti neydi, ancak öyle bir toplum olmalıyız ki artık, gafta yapsa toplumun önemli bir bireyi onu bu hatasından kaynaklı özre ve istifaya çağıracak, birlik ve beraberliğe sahip olmalıyız. Bu çocuklar hepimizin…

Ve onlara birlik olarak sahip çıkabiliriz.

Bu sabah kalemim çok ağırdı, yaşanılan olayların ağırlığı altında eziliyordum. Duygusal ağır bir yazı yazmayı planlıyordum ve aklımda kelimeler balyoz gibi uçuşuyordu. Yazımı oldukça hafifletilmiş bir şekilde yazdım. Bu topluma aitiz. Lütfen bunu fark edin.

Allah çocuklarımıza rahmet eylesin ve yaşayan tüm çocuklarımızı korusun. Acınızı hafifletmek isterdim, yüreğinize dokunmak… Maalesef bu acıya hiçbir sözüm yok. Tek bildiğim bir bebeğin dünyaya gelip, büyümesine tanıklık etmenin ne kadar muhteşem olduğu ve o sevgi dolu varlıkların acımasız bir şekilde elimizden alınması… Üzgünüm.

Unutmadan şunu hatırlatmak istiyorum Meclisimizde, çocuk istismarı için düşünün ki dört yaşındasınız, istismara uğradınız ve hamile kaldınız, yasalarımız gereğince istismar edenle evlendirildiniz. Bu gerçekten yüreğinizle kabul edebileceğiniz bir şey ise, lütfen onaylayın. Her gün ruhsuz bir şekilde istismara uğramaya devam edin.

Bu konuda duyarlı olmanızı, mantığınızla değil yüreğinizle karar vermenizi diliyorum.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık