GG
GG

Kardeşlik ve dostluk, İnsanların Kıymetini ve ehemmiyetini asla ve asla göz ardı etmemesi gereken ve hatta onlara hayat boyunca değer vererek sadık kalınması gereken hazinedir.

Kardeşim diyoruz. Kardeşlik yalnızca aynı Anne ve aynı babadan olma soy kardeşliğinden ibaret değildir. Bizim inancımız gereği inanç ve de Din kardeşliği vardır. Allah (C.C) Ayetinde Müminler elbet te ki kardeştir buyurmuyor mu? Yeryüzünün neresinde yaşarsak yaşayalım hangi rengi ve ırka mensup olursak, hangi dili konuşursak konuşalım Müminler kardeştir. Kuşkusuz ki mümin gönüllerini birbirine bağlayan kardeşlik bağı, iman ve takva’ dan kaynaklanan din bağıdır.

Ama bugün şöyle bir baktığımız zaman bu değerlere ne kadar uzak olduğumuz apaçık, ayan beyan ortadadır. Din kardeşliği bir tarafa, soy kardeşi olanlar arasında bile yaşananlar her şeyin apaçık özeti.

Allah Resulü (s.a.v.) ne diyor. “Birbirinize kin tutmayınız, haset etmeyiniz, sırt dönmeyiniz ve ilginizi kesmeyiniz. Ey Allah’ın kulları, kardeş olunuz. Bir Müslüman’ın, din kardeşini üç geceden fazla terk etmesi helal değildir.”

Bizler ne yapıyoruz? Biz bu sözlerin neresindeyiz. Kardeş kardeşe selam vermez oldu, Kavgalı ve küs oldu, Herkes birbirinin arkasından konuşur hale geldi. Ne oldu yani kurallar mı değişti Haşa.

Kardeşim dediğin, dostum dediğin değer verdiğin çocukluk yıllarını beraber geçirdiğin insanlar bile bakıyorsun değişivermiş Yıllarca görüşmemişsin bir yerlerde teknoloji sayesinde de olsa buluşuyorsun sen ona değer veriyorsun seni gördüğü halde sana cevap bile vermeyebiliyor.

Bir bakıyorsun bu kişiler bir yerlerde insanların karşısına çıkıyor ben sizdenim, ben göreve talibim diyebiliyorlar. Ha istisnalar hariç adam gibi adamlar yok mu Elbet de ki var sözümüz onlara zaten olamaz.Sözümüz diğerlerine. Siz bu işleri bırakın. Siz bu tutumunuz ile Kardeşlik Yapamazsınız. Kardeşliğin gerektirdiği kriterlere uymuyorsunuz, sizin gayeniz olsa olsa menfaat ve çıkar meselesi olur. İnsanların karşısına çıkarak Rol yapıp Boşuna uğraşmayın.

OLMAZ BE KARDEŞİM

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık